رونمایی هایما ۷X در شهر آفتاب

یکی از محصولات جدید هایما که امروز توسط آبی های جاده مخصوص در شهر آفتاب رونمایی شد، ۷X است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

ایران خودرو و هایما از اوایل دهه 90 و حتی در تحریم ها با یکدیگر همکاری موثری داشته تا جایی که امروز شاهد رونمایی کراس اوور و MPV جدید این برند در نمایشگاه باشیم.
یکی از محصولات جدید هایما که امروز توسط آبی های جاده مخصوص در شهر آفتاب رونمایی شد، ۷X است؛ مینی‌ون جذاب و مدرنی که قرار است نقش پرچم‌دار محصولات هایما در ایران را ایفا کند.

معرفی هایما ۷X

علی رغم میزان اهمیت زیاد خودروهای چندمنظوره یا MPV ، این خودرو ها در بازار داخلی آنچنان مورد توجه قرار نگرفته اند.
هایما ۷X قرار است به عنوان یک مینی ون لوکس توسط ایران خودرو در بازار داخلی عرضه شود و ناکامی های این سگمنت در کشورمان را جبران کند.

طراحی ظاهری هایما ۷X

طراحی ظاهری ۷X، به خصوص در نمای جلو، اصلا تکراری نیست و چراغ های جلو با زوایای خاص، گریل شارک نوز با تم مشکی پیانویی و لوگوی حجیم هایما، طرح متفاوتی را برای این خودرو ایجاد کرده اند.
در نمای عقب هم شاهد همان سبک چراغ های جلو با زوایای تند و تیز هستیم و به طور کل، نمای بیرونی خودرو علیرغم مینی ون بودن آن متفاوت و جذاب است.

طراحی داخلی

درون خودرو کابینی لوکس، مدرن و تا حدودی آینده‌ نگرانه قرار دارد. در داخل این خودرو از چرم مصنوعی قهوه ای رنگ در کابین استفاده شده که باعث می شود این خودرو لوکس تر از آن چه هست جلوه کند. طراحان هایما برای ۷X از سیستم مالتی مدیا و کلاستر دیجیتال یکپارچه استفاده کرده‌اند که هر دو کیفیت مناسبی دارند.
در بخش داخلی هایما ۷X فرمان دوشاخه و دی کات آن است که کاملاً لوکس و از نکاتی است که جلب توجه می کند. چینش صندلی ها نیز در ردیف دوم به صورت دو صندلی تکی و ردیف سوم به صورت دو نفره به هم پیوسته است.

امکانات ایمنی و رفاهی

از امکانات هایما ۷X می توان به مواردی نظیر اتوهلد، سیستم کمکی حرکت در سربالایی و سراشیبی، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، ترمز پارک برقی، سیستم جلوگیری از برخورد از جلو، شش عدد ایربگ، سیستم حرکت بین خطوط، رادار نقطه کور، سیستم هشدار عبور از خط، دوربین ۳۶۰ و… اشاره کرد.

مشخصات فنی هایما VX

در هایما ۷X، برخلاف اکثریت چینی ها که از قوای محرکه ۱.۵ لیتری بهره می برند، از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو شارژ GDI با حداکثر قدرت ۱۹۲ اسب بخار و گشتاور ۲۹۳ نیوتن متر استفاده می‌کند. یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک نیز مانند هایما S7 وظیفه انتقال قدرت به چرخ های جلو را در این خودرو بر عهده دارد.

تاریخ انتشار 28/اردیبهشت/1401