خرید خودرو کار کرده

خودرو یک وسیله بسیار کاربردی است که با اختراع آن کمک بسیار زیادی به راحتی زندگی انسان ها کرده است. خودرو به دو صورت صفر و کارکرده در بازار وجود دارد. خودرو صفر به دلیل قیمت بالایی که دارد ممکن است هر فردی توانایی خرید آن را نداشته باشد بنابراین بیشتر افراد به دنبال خرید خودرو کارکرده هستند تا بتوانند با پول کمتر خودرو بهتری خریداری نمایند

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خرید خودرو کار کرده

ضرورت خرید خودرو

در روزهایی که شهرسازی گسترش پیدا کرده است و برای جابه جا شدن از محلی به محل دیگر حتی در یک شهر مسافت زیادی لازم است طی شود ، ضرورت خرید خودرو بسیار احساس می شود.

در این بحث دو انتخاب پیش روی خریدار می باشد. یکی معامله ماشین دست دو و دیگری خرید خودرو صفر که در هر دو صورت توصیه می شود که پیش از خرید با هر روشی ، با مشاورین خرید و فروش خودرو صحبت کنید و با کمک آن ها به خرید و یا فروش ماشین خود بپردازید. حساسیت این امر در معاملات خودرو های کارکرده بالاتر نیز می رود. انتخاب ماشینی که کارکرد واقعی دارد و از نظر بدنه و فنی سالم باشد ، به سادگی و بدون نظر کارشناس امکان پذیر نمی باشد.

بنابر این در خرید ماشین دست دو حتما باید از کارشناسی استفاده کنید تا از سلامت خودرو مطمئن شوید . در ادامه این مقاله به خرید خودرو کار کرده می پردازیم .

خرید خودرو کار کرده چگونه انجام می شود؟

خودرو یک وسیله بسیار کاربردی است که با اختراع آن کمک بسیار زیادی به راحتی زندگی انسان ها کرده است. خودرو به دو صورت صفر و کارکرده در بازار وجود دارد. خودرو صفر به دلیل قیمت بالایی که دارد ممکن است هر فردی توانایی خرید آن را نداشته باشد بنابراین بیشتر افراد به دنبال خرید خودرو کارکرده هستند تا بتوانند با پول کمتر خودرو بهتری خریداری نمایند. اگر تمام نکات هنگام خرید خودرو کارکرده را رعایت کنید میتوانید خودرو خوبی بخرید و مدت زیادی از آن استفاده نمایید. یکی از مزایای مهم خرید خودرو کارکرده این است که با پرداخت هزینه کم می توان ماشین خرید.

خرید خودرو کارکرده

در هنگام خرید خودرو باید از یک کارشناس ماهر استفاده کرد تا ماشین خوبی خریداری نمود . اگر شما فردی مبتدی هستید که هیچ اطلاعتی در مورد خودرو ندارید باید حتما از این فرد متخصص استفاده کنید و یا با مطالعه و جست و جو اطلاعات خود را در مورد ماشین های کارکرده بالا ببرید تا بتوانید ماشین خوبی خریداری نمایید . اگر شما در هنگام خرید خودرو کارکرده اشتباه کنید مجبور می شوید هزینه های زیادی را برای تعمیر نگهداری آن پرداخت نمایید. می توان گفت یکی از نیازهای هر فردی داشتن یک خودرو ایمن و مناسب است.

فروش ماشین دست دوم

خودرو های کارکرده ای که برای فروش گذاشته می شود عمدتا به نام کاملا سالم برای فروش قرار میگیرند. در هنگام فروش ماشین کارکرده باید آن را از نظر بدنه و موتور چک کرد که کاملا سالم باشد. برای این کار باید در هنگام خرید یک متخصص ماهر همراه خود برد و یا ماشین را به یک متخصص نشان داد تا از سالمی بدنه و موتور مطمئن شوید. بیشتر ماشین های کارکرده دارای مشکلات فنی و یا موتوری هستند و یا ممکن است هیچ مشکلی نداشته باشند پس در هنگام خرید باید دقت نمود.

خرید خودرو کار کرده

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام خرید خودرو کارکرده به آن توجه نمود رنگ خودرو است برای این بفهمید یک خودرو رنگ دارد یا نه باید از یک متخصص تشخیص رنگ کمک گرفت. ممکن است خودرو در قسمت های مختلف مانند: گلگیر ، در ، سقف و بدنه دارای رنگ باشند که این باعث می شود مقدار زیادی از قیمت ماشین کم شود پس حتما به این نکته توجه نمایید. رنگ در هر ماشینی مبلغ قابل توجهی از قیمت آن را کم می نماید.

نکات مهم در هنگام خرید خودرو کارکرده چیست؟

همانگونه که در بالا اشاره کردیم نکات مهم در هنگام خرید خودرو کارکرده زیاد است از جمله اطمینان از سالم بودن شاسی و بدنه که این اطمینان را فقط یک متخصص می تواند به شما بدهد . نکاتی که می تواند به شما نشان دهد بدنه و یا شاسی ماشین سالم است این است که فرورفتگی ، پوسیدگی ، رنگ پریدگی و یا ترک خوردگی در ماشین وجود نداشته باشد . ممکن است خودرویی که شما خریداری می کنید دارای تعویض گلگیر یا کاپوت باشد برای همین باید حتما از یک متخصص کمک گرفت. البته باید به این نکته هم اشاره نمود که همه ماشین های کارکرده دچار مشکل نیستند پس باید در هنگام خرید دقت کافی نمود.

بررسی سلامت شاسی خودرو پیش از خرید

شاسی ماشین یکی از اجزای بسیار مهم در هر خودرویی است شاسی ممکن است در هنگام ضربات شدید آسیب ببیند و دچار مشکل شود. شاسی در هر ماشینی بسیار مهم است و سالم بودن آن بسیار اهمیت دارد. وقتی شاسی ماشین آسیب ببیند روی عملکرد چرخ ها تاثیر می گذارد و باعث می شود در هنگام رانندگی ماشین به سمت های دیگری متمایل شود و استقامت خودرو کم شود پس حتما به این نکته دقت نمایید.

آمارها نشان می دهد بیشتر خودروهایی که برای فروش گذاشته می شود ممکن است دارای آسیب شدید به شاسی باشند. عوامل زیادی باعث آسیب به شاسی می شوند و جاده های خراب هم می تواند یکی از این عوامل باشند.

خرید خودرو کار کرده
یک مکانیک ماهر می تواند به شما در هنگام خرید کمک زیادی نماید و خودرو را از نظر فنی و شاسی و بدنه بررسی نماید. عملکرد سیستم ترمز و یا فرمان خودرو هم از نکات بسیار مهم است. پس با کمک یک مکانیک ماهر و متخصص می توانید با پرداخت هزینه کمتر نسبت به خودروهای صفر ماشین سالم و خوبی تهیه کنید و سالیان سال از آن استفاده نمایید.

به بدنه و ایرادات آن توجه کنید

یکی از نکاتی که در خرید خودرو کار کرده باید به آن توجه کرد بدنه خودرو و تصادفی نبودن آن می باشد . گلگیر ، کاپوت و درب های خودرو معمولا تعویض شده اند و در قیمت خودرو تاثیر می گذارد .
رنگ شدگی خودرو هم یکی دیگر از نکات مهم در خرید فوری خودرو می باشد . زیرا ممکن است شما خودرو را به عنوان خودرو بدون رنگ خریداری نمائید .

توجه به کارکرد واقعی خودرو

مهم ترین عامل در تعیین و ارزش قیمت خودرو کارکرد آن می باشد . این موضوع نشان دهنده کیفیت رانندگی و سرویس خودرو به دست مالک می باشد .
کیلومتر کارکرد به تنهایی نمی تواند وضعیت نامساعد خودرو را نمایان کند زیرا بسیاری از سودجویان کیلومترشمار خودرو را دست کاری می کنند .

دریافت و کنترل مدارک خودرو

شما برای خرید خودرو کار کرده باید مدارک خودرو و خلافی آن را بررسی کنید . برگه عدم خلافی را از مالک خودرو تحویل بگیرید زیرا پرداخت آن با مالک خودرو می باشد .
باید تمامی سند های خودرو را تحویل بگیرید و ان ها را بررسی کنید و از اصالت آن مطمئن شوید . مخصات فروشنده ، کارت ماشین و بیمه نامه را بررسی کنید.

مذاکره را به صورت حضوری انجام دهید

برای خرید خودرو کار کرده حتما باید به صورت حضوری آن را انجام دهید تا ظاهر و ایرادات خودرو را از نزدیک بررسی کنید و تست خودرو را انجام دهید و در صورت لزوم از حضور یک کارشناس بهره بگیرید .
خرید ماشین دست دو مهم ترین سرمایه گذاری در زندگی افراد می باشد ، بنابراین نباید با چشم بسته آن را انجام داد و باید در هنگام خرید خودرو کار کرده به این نکته توجه کنید .

لاستیک های خودرو را بررسی کنید

در زمان خرید خودرو کار کرده باید به لاستیک های خودرو توجه کنید . آج ها و کناره های بیرونی لاستیک ها را بررسی کنید . لاستیک هایی که ساییده شده ایمنی خودرو را کاهش می دهند .
هم چنین این لاستیک ها هزینه های اضافی تعویض را به شما تحمیل می کنند پس حتما لاستیک اضافه و یا زاپاس خودروی مورد نظر را چک کنید .

خرید خودرو کار کرده

سیستم برق خودرو فراموش نشود

سیستم برق خودرو مانند مه شکن ، بالابر های شیشه ، سیستم صوتی و …. را بررسی کنید و از سلامت آن ها مطمئن شوید . هم چنین باتری خودرو را بررسی کنید و ببینید موتور ماشین به راحتی روشن می شود یا خیر .

خرید خودرو کار کرده

شاسی خودرو اصلی ‌ترین بخش بدنه یک خودرو می باشد که اهمیت بسیاری دارد ، که می توان آن را اسکلت خودرو نامید ، زمانی شاسی ضربه می خورد یا دفرمه می شود که خودرو تصادف شدیدی داشته باشد .
هرچقدر ظاهر موتور تمیز باشد و یا صدای موتور کم باشد ، نیازمند این می باشید که توسط کارشناس خودرو به طور کامل بررسی و کارشناسی شود .
خودرویی که دارای تصادف شده است ، دچار یک سری مشکلات می شود که هیچ گاه قابل حل نیست و دیگر از ایمنی و استحکام اولیه برخوردار نمی باشد .

بخش های کارشناسی بدنه ماشین

کارشناسی بدنه خودرو دارای چنین بخش می باشد . بررسی شاسی ها ، ستون ها و سقف خودرو که قسمت های اصلی خودرو را تشکیل می دهند .
امروزه بسیاری از افراد خرید خودرو کار کرده اقلام خود را به صورت آنلاین انجام می دهند . خرید و فروش ماشین آنلاین یکی از کارهایی است که در قبل بسیار وقت گیر بوده است .

معرفی مجموعه تخصصی اتولایف

در ایران خرید خودرو به صورت آنلاین از طریق یک سری وبسایت انجام می گیرد که کار آن ها انتشار آگهی خرید و فروش ماشین آنلاین می باشد .
شما به کمک یک کارشناس ماهر و متخصص خودرو می‌ توانید قبل از خرید خودرو کار کرده از ایرادات فنی و احتمالی خودرو و هزینه‌ های احتمالی در آینده باخبر شده و انتخاب بهتری داشته باشید.
شما می توانید برای خرید خودرو کار کرده از سایت معتبر اتولایف کمک و راهنمایی بگیرید و با خیال راحت خودروی مورد نظر خود را خریداری نمائید .