فروش خودرو در محل

برای خرید و یا فروش خودرو باید علاوه بر داشتن مدارک لازم تمام شرایط و ضابط قانونی را هم دانست و حتما از یک فرد ماهر استفاده نمود و یا به صورت رسمی کار خرید و فروش در دفترخانه ها ثبت شود. فروش خودرو در محل بسیار سریعتر از سایر روش ها باعث فروش خودرو می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فروش خودرو در محل

فروش خودرو در محل چگونه انجام می شود؟

خرید فوری خودرو با پرداخت نقدی بسیار با اهمیت است و باید در هنگام خرید و فروش همه نکات مهم را رعایت نمود تا دچار مشکلات حقوقی و یا فنی نشوید. خرید و فروش خودرو مثل معامله خانه بسیار زیاد و با اهمیت است. همانگونه که در معاملات دیگر باید تمام موارد حقوقی را رعایت نمود در مورد خرید و فروش خودرو هم همین گونه است. برای خرید و یا فروش خودرو باید علاوه بر داشتن مدارک لازم تمام شرایط و ضابط قانونی را هم دانست و حتما از یک فرد ماهر استفاده نمود و یا به صورت رسمی کار خرید و فروش در دفترخانه ها ثبت شود. فروش خودرو در محل بسیار سریعتر از سایر روش ها باعث فروش خودرو می شود.

فروش خودرو در محل

فروش خودرو در محل

خرید و فروش خودرو مراحل مختلفی دارد که حتما باید به آنها عمل نمود. اپلیکیشن ها و برنامه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید خودرو خود را درون آن برای فروش قرار دهید و یا اگر خریدار خودرو کارکرده هستید می توانید داخل این سایت ها و اپلیکیشن ها دنبال آن بروید. کارشناسان فروش کمک بسیار زیادی به شما برای فروش و یا خرید می نمایند. همچنین شما می توانید با کمک مشاوران فروش قیمت مناسبی را برای خودرو خود در نظر بگیرید . وقتی شما خودرو خود را برای فروش قرار می دهید در محلی که شما مشخص می کنید کارشناس فروش حضور پیدا می کند و با بررسی ماشین شما کمک به فروش آن می نماید.
فروش خودرو در محل بسیار راحت است و شما می توانید معامله ای امن و عالی انجام دهید. بعد از انجام معامله به تنظیم قولنامه و سند بپردازید. در شهرهای مختلف کارشناسان فروش و برنامه های فروش خودرو وجود دارند و شما می توانید از آنها استفاده نمایید. بهتر است اول به دنبال برنامه مطمئن فروش بگردید و سپس اقدام به فروش خودرو خود کنید.

مراحل فروش خودرو در محل چگونه است؟

بعد از این که شما خودرو خود را به هر روشی به فروش رسانید باید به دنبال کارهای قانونی و حقوقی آن بروید . مراحلی که بعد از فروش خودرو باید طی نمود در همه روش های فروش باید انجام شود و فروش خودرو در محل هم باید مراحل قانونی را طی کرد. مراحلی مثل: تنظیم قرارداد نقل و انتقال یا همان قولنامه و مبایعه نامه که نشان دهنده انتقال رسمی خودرو است. بعد از این مرحله باید اقدام به تعویض پلاک کرد تا پلاک قدیم جدا شود و پلاک جدید به جای آن نصب گردد.

فروش خودرو در محل
مرحله مهم بعدی در خرید ماشین کار کرده تنظیم سند رسمی است که باید حتما انجام شود و خودرو به نام خریدار سند زده شود تا بعدا مشکلی برای فروشنده و یا خریدار به وجود نیاید. در دفترخانه های اسناد رسمی باید کارهای انتقال سند انجام شود.
یکی دیگر از مراحلی که باید حتما قبل از سند زدن و انتقال خودرو به آن اهمیت داد استفاده از کارشناس فروش است که با کمک آن بتوانید از سالم بودن خودرو چه از نظر فنی و چه از نظر بدنه و شاسی مطمئن شوید. اگر خودرو از نظر فنی و ظاهری و موتور سالم نباشد باعث می شود بعدا دچار دردسر شود و خرج زیادی روی دست شما بگذارد. در هنگام معامله خودرو حتما مدارک لازم را به همراه داشته باشید.

روش فروش سریع خودرو

وقتی شما اقدام به فروش خودرو در محل می نمایید می توانید از یک فرد ماهر هم برای به فروش رساندن خودرو خود کمک بگیرید و همین باعث فروش سریع خودرو شما می شود. یکی از اسناد مهم در هر خودرو برگ سبز آن است که باید حتما در هنگام فروش این سند را همراه داشته باشید و بعد از فروش به نام شخص خریدار زده شود. برای این که فروش خودرو شما سریعتر انجام شود باید اطلاعات کامل از خودرو را در اختیار شخص خریدار قرار دهید اطلاعاتی مثل : بیمه ، سال تولید ، میزان کارکرد خودرو ، و… که حتما باید درست و کامل این اطلاعات داده شوند. کارت سوخت هم بسیار با اهمیت است و باید حتما از شخص فروشنده گرفته شود .
در تمام مراحل فروش خودرو در محل شخص خریدار و فروشنده حضور داشته باشند تا به راحتی بتوانند همه مراحل را طی کنند و اگر قرار بر فروش خودرو شد تمام مراحل به صورت قانونی انجام شود.

فروش خودرو در محل

برگه کمپانی چیست ؟

برای فروش خودرو در محل بدانید که این برگه در واقع همان فاکتور خرید خودرو از کمپانی تولید کننده می باشد و مشخص می کند که در چه تاریخی چه خودرویی و به چه کسی فروخته شده است . ضمنا روی خودروهای لیزینگی اشاره می شود که خودرو در رهن شرکت لیزینگ است .

تعویض پلاک خودرو چه نکاتی دارد ؟

برای فروش خودرو در محل پس از تنظیم قرارداد نقل و انتقال خودرو ، فروشنده و خریدار بایستی اقدام به فک پلاک یا تعویض پلاک کنند .
منظور از تعویض پلاک خودرو این است که مالکیت پلاک خودرو از خریدار به فروشنده منتقل شود . در صورت عدم تعویض پلاک خودرو ، هر گونه تخلف به نام و حساب فروشنده (مالک قبلی) ثبت خواهد شد .
طرفین خرید و فروش خودرو بایستی با مراجعه به مراکز تعویض پلاک ، پلاک قبلی خودرو را که متعلق به مالک قبلی خودرو فروشنده بوده است ، منفک کنند و پلاک جدیدی که متعلق به خریدار است را به جای آن نصب و در نهایت نیز اقدام به تنظیم سند رسمی کنند .

تنظیم مبایعه نامه برای چیست ؟

این موضوع اولین مرحله از فرآیند نقل و انتقال و فروش خودرو در محل می باشد . برای نقل و انتقال خودرو به طور کامل و قانونی نیاز است تا طرفین معامله در ابتدا در سندی که به مبایعه نامه خودرو یا قولنامه خودرو شناخته می‌ شود تعهد به انجام معامله در زمان و مکان خاصی داشته باشند.
این سند به نوعی قول و پیمانی است که طرفین معامله برای انجام نقل و انتقال خودرو می ‌دهند و در آن بندهای مختلفی از جمله مشخصات خودرو ، مبلغ قرارداد و … را قید می ‌کنند .
خلافی خودرو را بررسی کنید
هنگام نقل و انتقال و فروش خودرو در محل ، یکی از هزینه‌ هایی که باید پرداخت شود تا تعویض پلاک انجام شود ، پرداخت خلافی خودرو می باشد .
خلافی خو‌درو باید توسط فروشنده خودرو پیش از شروع معامله یا انتقال حواله خودرو ، پس از تنظیم مبایعه نامه خودرو و یا نهایتا در مراکز تعویض پلاک خودرو انجام شود .

مفاصا حساب عوارض شهرداری چیست ؟

برای فروش خودرو در محل بدانید که هر خودرو بسته به نوع و مدل و ابعادی که دارد سالانه مشمول عوارض شهرداری می شود که اصولا باید سالانه پرداخت شود تا به آن جریمه تعلق نگیرد .
معمولا به دلیل مبلغ کم این عوارض مالکان تا زمان انتقال خودرو ، آن را پرداخت نمی کنند و هنگام انجام امور انتقال خودرو یک جا آن را پرداخت می کنند . برای پرداخت این عوارض باید با در دست داشتن کارت خودرو به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهری مراجعه کنید .

فروش خودرو در محل

با توجه به افزایش روزافزون معاملات صورت گرفته در زمینه خرید و فروش خودرو مطمئنا اطلاعات جامع ‌تری در زمینه مراحل تنظیم سند و مقررات موجود نیاز خواهید داشت .
سند زدن مهم ‌ترین بخش معامله و خرید خودرو دست دوم و فروش خودرو در محل می باشد و اگر تجربه کافی در این‌ باره نداشته باشید ممکن است حسابی به دردسر بیفتید .
اگر می ‌خواهید خودروی دست دوم خودتان را که از فروشنده یا دلال خریده‌ اید سند بزنید ، توصیه ‌ها و نکات مربوط به مراحل خرید و فروش یا هزینه نقل و انتقال خودرو را که در این مقاله گفته شده است را دقیق بخوانید .
خرید و فروش خودرو از آن دست معاملات پر پیچ و خمی است که در آن باید به شدت مراقب بود . اگر شما شخصی باشید که برای اولین بار تصمیم به خرید خودرو گرفته اید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید قطعا در پی آگاهی از مراحل خرید و فروش خودرو هستید .
خرید و فروش خودرو از جمله معاملاتی است که در آن هرچقدر هم تجربه داشته باشید بازهم کم است . شما می توانید برای فروش خودرو در محل به محموعه معتبر اتولایف مراجعه نمائید و از مشاوران مجرب و ماهر این مجوعه راهنمایی و کمک بگیرید تا بدون دردسر این کار را انجام دهید .

 

معرفی مجموعه اتولایف

شما می توانید برای خرید و فروش خودرو با بهترین قیمت و مطمئن از لحاظ فنی و بدنه از مجموعه اتولایف کمک بگیرید. این مرکز به صورت تخصصی در زمینه خرید و فروش ماشین فعالیت دارد.

تاریخ انتشار 20/شهریور/1400