کارشناسی فنی خودرو

کارشناس حرفه ای در کارشناسی فنی خودرو باید توانایی تشخیص نقاط آسیب دیده ، شامل شاسی ، اتاق تعویضی ، قطعه تعویضی ، آب رنگ ، کیلر پاشی ، بتونه ، اتاق دو تکه ، اصالت خودرو ، فنی اتومبیل و قیمت گذاری خودرو را داشته باشد .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

بررسی کامل خودرو از نظر بدنه ، مشکلات فنی و موتور به منظور تعیین میزان سلامت خودرو و ارزش واقعی آن را کارشناسی خودرو می گویند. در ادامه مقاله به کارشناسی فنی خودرو می پردازیم .

سیستم داخلی خودرو باید بررسی شود

سیستم ‌های قرار داده شده بر روی اتومبیل در کارخانه سازنده با سیستم ‌ها و سنسور‌های نصب شده ( به صورت دستی ) بسیار متفاوت هستند و از استاندارد‌ها و اصول متفاوتی بهره‌ می ‌برند .

تیم اتولایف با بهره ‌گیری از دستگاه‌ های آنالیزور تمام سیستم‌های داخلی که با آپشن‌های اتومبیل‌ مرتبط هستند ، کارشناسی آپشن های خودرو را انجام می دهند .

اطلاعات به دست آمده از این بررسی‌ها به متخصصان کاربلد کمک می‌ کنند که اصالت آپشن‌ های استفاده شده در خودرو را تشخیص دهند .

هم چنین اگر کیت بدنه ای بر روی اتومبیل نصب شده باشد ، کارشناسی آپشن‌ های خودرو و امکانات خودرو باید مطابق کیت آن باشد ، در غیر این صورت کیت به صورت دستی نصب شده و فاقد هر گونه ارزش مادی می باشد .

کارشناسی سلامت خودرو به چه صورت می باشد ؟

دستگاه ها و روش های بسیار ارزان قیمتی وجود دارد که می توان توسط آن ها به راحتی میزان کارکرد خودرو را تغییر داد به گونه ای به هیچ عنوان کارکرد اصلی خودرو مشخص نباشد .

متاسفانه این روش توسط بسیاری از فروشندگان مخصوصا دلالان خودرو مورد استفاده قرار می گیرد .  با توجه به تجربه موجود تقریبا هیچ دستگاه دیاگی نمی تواند کیلومتر دقیق خودرویی که دستکاری شده است را مشخص نماید و تقریبا هیچ خودرویی مستثنی از این قضیه نیست .

اما کارشناسان اتولایف با توجه به تجربه کارشناسی سلامت خودرو تعداد فراوانی خودرو و نیز بررسی خودرو به صورت تجربی می توانند با تقریب مناسبی میزان کارکرد خودرو را اعلام نماید .

کارشناسی بدنه خودرو به چه صورت می باشد ؟

بدنه اتومبیل نقش مهمی در ایمنی سرنشینان و زیبایی اتومبیل ایفا می کند . با توجه به ابزار های جدید ، بدنه اتومبیل پس از تصادف ، مثل روز اول ، ترمیم و رنگ می شود که در این صورت تشخیص قسمت آسیب دیده نیاز به مهارت و ابزارهای دقیق مهندسی دارد که کار هر کسی نیست .

کارشناس حرفه ای در کارشناسی فنی خودرو باید توانایی تشخیص نقاط آسیب دیده ، شامل شاسی ، اتاق تعویضی ، قطعه تعویضی ، آب رنگ ، کیلر پاشی ، بتونه ، اتاق دو تکه ، اصالت خودرو ، فنی اتومبیل و قیمت گذاری خودرو را داشته باشد .

کارشناسی بدنه خودرو یکی از اساسی ترین و مهم ترین بخش های کارشناسی خودرو به شمار می رود . چرا که هرگونه خوردگی یا تغییر شکل ، رنگ شدگی ، تعویض و یا زنگ زدگی قطعات ، در تعیین قیمت خودرو تاثیر چشم گیری دارد .

کارشناسی فنی خودرو از پیچیدگی ‌های خاصی برخوردار  می باشد . نقاط دور از دسترس ، نقاطی که توسط کاورها و لایه ‌های پلاستیکی توسط شرکت سازنده پوشانده شده است .

ابزار تشخیص رنگ خودرو چیست ؟

گاهی اوقات تشخیص رنگ  بدنه ی خودروی مورد نظر شما  بدون ابزارهای لازم برای کارشناس ماهر هم به سادگی امکان‌ پذیر نمی باشد . به‌ همین‌ دلیل برای این کار از دستگاه پیشرفته تشخیص رنگ دیجیتال استفاده می‌ کنند که ضخامت رنگ خودرو را به کارشناس نشان می دهد .

با توجه به ضخامتی که رنگ خودرو دارد ، به راحتی و با قطعیت کارشناس اعلام می‌ کند که خودرو رنگ شده است یا نه . وقتی یک لایه رنگ روی لایه رنگ اصلی اضافه می‌ شود ، مسلما در آن نقطه ضخامت رنگ بیش تر است .

تفاوت ضخامت رنگ در بعضی نقاط خودرو می‌ تواند نشان دهنده این باشد که خودرو رنگ شده است . اگر هم کل خودرو مجددا رنگ شده باشد ، باز هم ضخامت لایه رنگ که از حدود ۴.۷ بالاتر باشد ، نشان‌ دهنده این است که لایه رنگ دیگری روی رنگ فابریک خودرو آمده است .

کارشناسی فنی خودرو

امروزه کارشناسی فنی خودرو توسط کارشناس ماهر و مجرب در این زمینه انجام می پذیرد که علاوه بر این که دارای تجربه بالایی در زمینه شناسایی قطعات معیوب می باشد از تجهیزات دیجیتال التراسونیک تست ضخامت رنگ خودرو استفاده می کند .

در ایران کارشناسی قیمت خودرو به میزان زیادی وابسته به وضعیت بدنه و رنگ خودرو می باشد و با توجه به حضور پر رنگ دلالان خودرو که جهت کسب سودهای کلان در این زمینه مشغول به کار هستند ، نقش کارشناس ماهر خودرو بسیار پر رنگ می باشد .

یک صافکار و نقاش حرفه ‌ای به گونه‌ ای خودرو تصادفی را تعمیر می‌ کند ، که نه تنها چشمان غیر حرفه ‌ای آن را تشخیص نمی‌ دهند ، بلکه حتی ، افراد ماهر را نیز به اشتباه خواهند انداخت .

گاهی فروشنده پیش از اقدام به فروش خودروی خود ، به هر روشی تلاش می‌ کند تا رنگ شدگی آن را از خریدار پنهان کند تا بتواند خودرو را با قیمت بالاتری به فروش برساند .

شما می توانید از این خدمات و کارشناسی فنی خودرو در مجموعه معتبر اتولایف استفاده نمایید .

 

 

تاریخ انتشار 22/اسفند/1400