کارشناسی ماشین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امروزه که کارشناسی ماشین بسیار پر طرفدار و کاربردی می باشد . در ادامه این مقاله به کارشناسی ماشین می پردازیم.

ارزیابی و بررسی وضعیت صندلی ها و فرمان خودرو به چه صورت می باشد ؟

وضعیت قرار گیری صندلی ها ، تنظیم  آن ها و حتی مواردی از قبیل کهنه یا نو بودن و هم چنین بررسی و کنترل تنظیم یا عدم تنظیم فرمان خودرو نیز یکی دیگر از مواردی می باشد که در کارشناسی ماشین پس از حضور در محل توسط کارشناسان حرفه ای انجام می گیرد .

چرا کارشناسی خودرو اهمیت دارد ؟

کارشناسی ماشین فرایندی می باشد که خیالتان را ازبابت خرید خودروی دست دوم راحت می ‌کند . کارشناسان با بررسی کامل ماشین ، نه ‌تنها عیوب و مشکلات آن را پیدا می ‌کنند ، بلکه قیمت واقعی خودرو را هم پیشنهاد می ‌دهند .

این کار فقط به ‌نفع خریدار نمی باشد ، گاهی فروشنده هم از قیمت‌ گذاری درست خودرو خبر ندارد ، مخصوصا اگر بخواهد شخصا ماشینش را به دوست و آشنا بفروشد و ممکن است توی سر مالش بزنند .

ازسوی دیگر ، اگر کارشناسی دقیق و معتبری روی خودرو انجام شود ، خریدار راحت‌ تر اعتماد می ‌کند و بنابراین خودرو سریع ‌تر فروش می ‌رود .

لاستیک های خودرو را مورد بررسی قرار دهید

در کلارشناسی ماشین حتما لاستیک های خودرو را مورد بررسی قرار دهید . لاستیک نو یا فرسوده می تواند از آیتم هایی باشد که در افزایش یا کاهش قیمت خودرو مستقیما تاثیر دارد .

کارشناسان اتول لایف می توانند فرسوده یا نو بودن لاستیک ها و وضعیت رینگ خودرو را برآورد نموده و بررسی های لازم را در این زمینه به عمل آورند .

بررسی گیربکس و دنده را نیز انجام دهید

یکی از مهم ترین بخش هایی که لازم است تا به آن پرداخته شود تست صحت گیربکس و دنده خودرو می باشد . در واقع از نظر میزان و سهولت  جا افتادن دنده و مشکلات گیربکس خودرو نیز بهتر است کار را به کارشناسان مربوطه بسپارید .

اطمینان داشته باشید که این کار با ظرافت و دقت بالایی انجام خواهد گرفت . هر دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک در کارشناسی ماشین توسط متخصصین فنی مربوطه مورد بررسی قرار خواهند گرفت .

تست رانندگی خودرو را انجام دهید

پس از انجام تست های رنگ و فنی خودرو ، نوبت به تست رانندگی می رس د. در این مرحله کارشناس به وسیله ی رانندگی ، تشخیص می دهد که آیا کلاچ ، ترمز، استارت،گاز یا سایر موارد فنی ماشین ، مشکلی دارند یا خیر . این مرحله بسیار مهم می باشد ، زیرا مشکلاتی که در نگاه تشخیص فنی قابل مشاهده نبوده اند ، مشخص می شوند .

کارشناسی گیربکس خودرو به چه صورتی می باشد ؟

بسته به نوع خودرو گیربکس به صورت دستی و یا اتوماتیک دنده‌ ها را جابجا می کند . برای بررسی گیربکس دستی و اتوماتیک راهکارهای مختلفی وجود دارد که بررسی هر کدام این موارد نیز نیازمند تخصص می باشد .

وظیفه اصلی گیربکس انتقال قدرت تولید شده توسط موتور به چرخ‌ ها می باشد . اگر گیربکس خودرو مشکل داشته باشد منجر به بالا رفتن میزان سوخت و دیگر هزینه‌ ها برای خودرو است . پس غفلت از کارشناسی گیربکس هم چیزی جز پشیمانی را به همراه نخواهد داشت .

قیمت گذاری خودرو به چه صورتی می باشد ؟

پس از طی شدن مراحل فکارشناسی ماشین ، نوبت به قیمت گذاری خودرو رسیده است . شاید اصلی ترین دلیلی که کارشناس به محل اعزام می شود ، تشخیص این باشد که قیمت این خودرو چه مقداری می باشد و نسبت به قیمت اعلام شده ، به صرفه می باشد یا خیر .

عوامل زیادی در تعیین قیمت خودرو نقش دارند . نوع خودرو ، سال تولید خودرو ، مقدار کارکرد ، بیمه و مقدار تمیزی دستگاه ، از این عوامل می باشد . قیمت توسط کارشناس پس از بررسی اعلام می ‌گردد .

کارشناسی ماشین

موارد زیادی روی افت قیمت خودروهای کارکرده تأثیر می گذارد . به دلیل اطمینان بیش تر برای قیمت مناسب و عدم وجود هرگونه مشکلی، افراد تقاضای کارشناس خودرو می نمایند .

شما در هر نقطه از تهران بزرگ باشید فقط کافی است با مراجعه به وب سایت اتولایف که در واقع یک سامانه کارشناسی خودرو در محل است تماس بگیرید . مطمئن باشید تیم های تخصصی کارشناسی ماشین در  محل حضور پیدا خواهند کرد .

مجموعه اتولایف با افتخار دارای کارشناسان مجرب و خبره در زمینه ی بررسی خودرو می باشند . ما با هزینه ی کم و کیفیت بالا ، آماده ی خدمات رسانی به شهروندان عزیز هستیم .

تاریخ انتشار 07/اسفند/1400