تیگارد x35

تیگارد x35 خودرو محصول دیار خودرو ایران و بایک چین است که نمونه اولیه آن با نام های بیجینگ X3 و بایک  X3 در بازار خودروهای جهانی شناخته می شئ

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
تیگارد x35

تیگارد x35 خودرو جدید شرکت بایک با مدل X35  می باشد که در بازار جهانی خودرو با نام های بیجینگ X3 و بایک X3 شناخته می شود، این کراس اوور همانند دیگر رقبا چینی خود از یک پیشرانه با قدرت کم طراحی مدرن ولی ساده بهره میگیرد تا در عین بروز بودن عامه پسند باشد.

تیگارد x35 محصول مشترک و مونتاژی شرکت بایک چین و دیار خودرو ایران می باشد که در آذر سال گذشته رونمایی و اخبار عرضه این کراس اوور کوچک شهری منتشر شد.

طراحی بدنه تیگارد x35

در نمای بیرونی تیگارد x35 طراحان به دنبال مدل های بروز و متفاوت نرفته اند و فقط به تغییر بخشی از مدل خودرو بسنده کرده اند، این طراحی ساده ولی بروز باعث شده تا این خودرو عامه پسند باشد و هر دو قشر جوان و بزرگسال از این خودرو استقبال کنند.

طراحی بدنه تیگارد x35

در طراحی جلو و نمای کناری خودرو شما می توانید یک طراحی بروز را مشاهده کنید ولی در نمای عقب همان طراحی کلاسیک به چشم شما خواهد خورد.

طراحی جلو تیگارد x35

همانطور که گفته بودیم در طراحی جلو تیگارد x35 یک طراحی کاملا به روز و اسپرت را می توانید مشاهده کنید، استفاده از چراغ ای ال دی کشیده در دو سمت خودرو و جلو پنچره بزرگ با خطوط کرومی یکی بخش بروز در طراحی این خودرو می باشد.

طراحی جلو تیگارد x35

اما شرکت بایک در طراحی جلو همانند دیگر رقبا خود دست به تغییرات بزرگ همانند تغییر جای چراغ اصلی خودرو بر روی سپر نزده است و چراغ های اصلی خودرو مقل طراحی های گذشته زیر کاپوت این خودرو می باشد.

نمای کناری تیگارد x35

در نمای کناری یک طراحی کاملا ساده و به دور از زوایا و برجستگی های اغراق آمیز قابل مشاهده است، از نکات قابل توجه در طراحی نمای کناری استفاده از رینگ های 17 اینچی خوش تراش می باشد.

نمای کناری تیگارد x35

طراحی عقب تیگارد x35

در طراحی عقب همانطور که گفته بودیم شرکت بایک به دنبال تغییر و بروز شدن نبوده تا مشتریان این شرکت همان طراحی آشنا را بتوانند ببینید، در طراحی عقب بر خلاف ترند روز از چراغ های ساده که در دو سمت نوار کرومی است بهره گرفته شده است.

طراحی عقب تیگارد x35

بر روی سپر عقب این خودرو از یک چراغ شب نما یک تیکه قرار گرفته است که جلوه ای متفاوت و بروزی به این خودرو می دهد، اما بایک باز هم سنت شکنی کرده است و همانند رقبای خود از خروجی اگزوز دوگانه برای این خودرو استفاده نکرده است تا اوج ساده نگری در این خودرو قابل مشاهده باشد.

طراحی داخلی تیگارد x35

برخلاف طراحی نمای بیرونی این خودرو در کابین تیگارد x35 می توانید یک طراحی بروز و جوان پسند تر مشاهده کنید ، در نگاه اول به داخل این خودرو استفاده از تریم چرمی و روکش های درب رنگ و داشبورد کرومی شما را با یک طراحی بروز روبرو می کند.

در نمای جلویی کابین تیگارد x35 یک طراحی خلاقانه به سبک خودروهای آلمانی که نمایشگر اطلاعات رفاهی و سرگرمی کمی بیرون زدگی بر روی داشبورد دارد را می توانید مشاهده کنید.

طراحی داخلی تیگارد x35

استفاده خلاقانه و مدرن کلید های تهویه هوا و کنترل امکانات رفاهی و سرگرمی خودرو حس مدرن بودن را به شما خواهد داد، از دیگر بخش های قابل ذکر در طراحی داخلی تیگارد x35 می توان به فرمان دی کات و یک کنسول وسط با طراحی خاص که فضای متفاوت برای راننده خواهد ساخت می تواند اشاره کرد.

مشخصات فنی تیگارد x35

تیگارد x35 همانند دیگر کراس اوور های شهری از یک موتور معمولی و یک گیربکس معمولی بهره می گیرد، تیگارد x35 دارای یک پیشرانه 1.5 لیتری توربو شارژ 4 سیلندره با نهایت قدرت 147 اسب بخار و گشتاور 190 نیوتن متری می باشد.

مشخصات فنی تیگارد x35

وظیفه انتقال سرعت به محور های جلو خودرو به عهده یک گیربکس اتوماتیک CVT می باشد که پیش از این برای خودروهای اقتصادی و رده پایین تر استفاده می شد، این گیربکس به دلیل قدرت کمی که دارد هیچ وقت نتوانسته رضایت رانندگان را بدست آورد.

امکانات و آپشن های تیگارد x35

تیگارد x35 در بین خودروهای فول آپشن یا پر آپشن قرار نگرفته است، اما این خودرو بدون امکانات نیست و می تواند رضایت حداقلی راننده و سرنشین ها را بدست آورد، بایک در بخش امکانات و آپشن ها حتی جسورانه برخورد نکرده است و فقط از برخی آپشن های روز در این خودرو قرار داده است.

امکانات و آپشن های تیگارد x35
 • نمایشگر ۸ اینچی لمسی مالتی مدیا
 •  ترمز پارک برقی
 •  کروز کنترل
 •  فرمان کمکی برقی
 •  سقف پانورامیک
 • استارت دکمه ای
 • سیستم پایش میزان فشار باد تایر (TPMS)
 • ترمز ABS و EBD
 • سامانه کنترل پایداری و کشش
 • تهویه الکتریکی دستی
 • پورت USB در ردیف عقب
 • سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی
 • رینگ های ۱۷ اینچی آلومینیومی
 • دو ایربگ راننده و سرنشین
 • دوربین و سنسور عقب
 •  فناوری LED چراغ ها
تاریخ انتشار 07/بهمن/1402