نحوه گرفتن کارت سوخت و مدارک مورد نیاز

با وجود آنلاین شدن کامل فرآیند دریافت کارت سوخت نحوه گرفتن کارت سوخت برای افراد یک چالش است و باید حتما توجه داشته باشند که اطلاعات و مدارک را به درستی و کامل بارگزاری کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نحوه گرفتن کارت سوخت

نحوه گرفتن کارت سوخت به صورت آنلاین

اگر به دنبال دریافت کارت سوخت خودرو هستید می توانید با مراجعه به سایت epolice.ir مراجعه کنید و با وارد کردن شماره پلاک خودرو خود مرسوله خود را پیگیری کنید، اما اگر به دنبال دریافت مجدد یا ثبت درخواست هستید باید با نحوه گرفتن کارت سوخت آشنا باشید.

کارت سوخت چه کاربردی دارد ؟

کارت سوخت ، یکی از الزامات هر خودرو محسوب خواهد شد که نداشتن آن می ‌تواند هزینه‌ های زیادی را برای رانندگان در برداشته باشد . چرا که هر ماه سهمیه مشخصی از سوخت برای هر خودرو با یارانه دولتی اختصاص داده خواهد شد .

کارت سوخت ماشین از نظر اندازه شبیه به کارت‌ های اعتباری پلاستیکی می باشد . قرار گرفتن یک تراشه در کارت به جای نوار مغناطیسی ، آن را تبدیل به یک کارت هوشمند با سرویس‌ دهی در موارد گوناگون کرده است . کارت سوخت مانند آچار فرانسه عمل می‌ کنند و هر دارنده ی خودرویی به آن نیاز خواهد داشت . هنگام فروش خودرو ، کارت سوخت خودرو باید به مالک بعدی تحویل داده شود .

ثبت نام کارت سوخت

ثبت نام کارت های سوخت خودرو از طریق دفاتر پلیس +۱۰ رایج ترین روش دریافت این کارت در میان مالکان وسایل نقلیه می باشد که در این روش مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ با ارائه مدارک لازم طبق ظوابط می توانند آن را انجام دهند .

مالکان خودرو ها اعم از سواری ، وانت و موتورسیکلت و … برای ثبت نام کارت سوخت المثنی ، همانند گذشته صرفا با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ نسبت بـه ثبت درخواست خود می توانند اقدام کنند . خودرو های صفر ، دارای کارت سوخت می باشند و کافی است مالکان برای دریافت کارت سوخت خود به دفاتر پست مراجعه کنند .

اگر به دنبال خرید خودرو هستید می توانید با مشاوران با شماره 02191303100

مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت سوخت

برای گرفتن کارت سوخت شما باید مدارکی را از قبل آماده کنید . یکی از مدارک شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند را باید در دست داشته باشید . معرفی نامه رسمی از سازمان یا شرکت مربوط با امضاء و مهر مجاز به همراه اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند نماینده . دارندگان وکالتنامه معتبر قانونی از مالک با ارائه مدارک شناسایی معتبر می توانند نسبت به اخذ خدمات مورد نیاز نیز اقدام کنند .

کارت شناسایی اتومبیل یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه به همراه بیمه نامه شخص ثالث معتبر را باید همراه داشته باشید . تکمیل فرم تعهدنامه در دفاتر پلیس +۱۰ و واریز مبلغ ۱۰۰۰۰۰ ریال در دستگاه‌ کارتخوان بانک ملت مستقر در دفاتر پلیس +۱۰ . پس از آن اخذ رسید ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت از کاربر .

شماره تلفن همراه مالک وسیله نقلیه . کد ملی و تاریخ تولد مالک که با ثبت آن سایر اطلاعات شناسنامه‌ ای به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد . اطلاعات شناسایی وسیله نقلیه شماره سریال هشت رقمی مندرج در بارکد پشت کارت خودرو یا شماره VIN .

تاریخ انتشار 30/تیر/1402