رونمایی نسل جدید بی ام و سری 7

لوکس مدل BMW معرفی شد. خودرویی با پیشرفته ترین امکانات با مدل الکتریکی مشابه.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

سری 7 ، نسل جدید لوکس‌ترین مدل BMW رونمایی شد. سری 7 جدید به گفته کارخانه خود BMW پیشرفته‌ترین ماشینی است که ب‌ام‌و تولید کرده و قرار است یک مدل کاملا الکتریکی از آن هم تولید شود.

BMW در این زمینه تفاوتی با بنز دارد و برخلاف بنز که مدل‌های لوکس الکتریکی و بنزینی‌اش را از هم جدا کرده، ب‌ام‌و یک بدنه برای هر دو مدل طراحی کرده است.BMW این کار را برای سود بیشتر انجام داده است زیرا با این کار هزینه ساخت ، کاهش پیدا میکند.

مدل الکتریکی که با نام i7 فروخته می‌شود دو موتور با مجموع قدرت ۵۴۴ اسب بخار دارد و می‌تواند با هر بار شارژ تا ۶۲۵ کیلومتر حرکت کند. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت زیر پنج ثانیه و حداکثر سرعت ماشین ۲۴۰ کیلومتر در ساعت است. قیمت پایه i7 در آلمان ۱۳۸ هزار یورو (حدود ۱۵۰ هزار دلار) است.

جلوپنجره بزرگ و چراغ‌های دو تکه در جلو مهم‌ترین تغییر ظاهری نسبت به نسل پیشین سری ۷ است. ابعاد ماشین کمی نسبت به قبل بزرگ‌تر شده و خطوطی که ماشین را شکل داده ساده‌تر شده است.

اتاق ماشین با چوب و کریستال تزیین شده و بر راحتی سرنشینان عقب تاکید زیادی شده است. علاوه بر یک نمایشگر ۳۸ اینچی که روی سقف نصب می‌شود، می‌توان برای صندلی‌های عقب زیرپایی سفارش داد. دو نمایشگر لمسی کوچک هم روی دستگیره‌های در عقب گذاشته شده که با آن می‌توان بخش‌هایی از ماشین را کنترل کرد.

فن‌آوری خودران ماشین به راننده اجازه می‌دهد تا حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت در بزرگراه‌ها دست‌هایش را از روی فرمان بردارد. ماشین در این حالت با کمک راه‌یاب ماهواره‌ای می‌تواند بدون نیاز به دخالت راننده سبقت بگیرد یا از بزرگراه خارج شود. راننده در این حالت همچنان باید حواسش به جاده باشد.

ب‌ام‌و می‌گوید منتظر مجوزهای قانونی برای ارائه قابلیت فن‌آوری خودران تا سطح سه در سری ۷ است. در این سطح راننده می‌تواند در مسیرهایی محدود پس از سپردن رانندگی به ماشین، نگاهش را از جاده بردارد. کارخانه آلمانی می‌گوید که سطح ۳ خودران تا دو سال دیگر به ماشین اضافه خواهد شد.

ب‌ام‌و انتظار دارد که مدل الکتریکی سری ۷ در اروپا طرفدار زیادی داشته باشد و مشتریان آمریکایی بیشتر مدل بنزینی و هیبرید بخرند. موتورهای بنزینی شش و هشت سیلندر است. قوی‌ترین مدل ۵۳۶ اسب بخار قدرت دارد و قیمتش کمی ارزان‌تر از مدل الکتریکی است.

تاریخ انتشار 06/اردیبهشت/1401