رونمایی هایما S8 شرکت ایران خودرو

خودرو جدید شرکت ایرانخودرو به نام هایما اس۸ امروز سه‌شنبه در نمایشگاه بین المللی خودرو تهران رونمایی شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

یکی از خبرساز ترین خودروهای نمایشگاه خودرو تهران کراس اوور جدید ایرانخودرو یعنی هایما اس ۸ می‌باشد

محصول پرچمدار هایما در قسمت کراس‌اوورها که با هدف رقابت با کراس‌اوورهای لوکس چینی هایما ۸S می باشد که در شرف ورود به بازار ایران شده است.

طراحی این ماشین با دیگر محصولات هایما متفاوت می باشد.
برخلاف اکثر کراس‌اوورهای خانوادگی، نمای جانبی هایما ۸S از خطوط و حجم‌های فانتزی زیادی بهره برده است و همچنین شبیه به سبک جدید طراحی کراس‌اوورهای چینی یعنی چراغ‌های باریک و تیز برای دی‌لایت و چراغ‌های روشنایی اصلی ساده و نسبتا مخفی می باشد.

اگر نمای عقب هایما ۸S برای شما آشنا به نظر می‌رسد، اشتباه نکرده‌اید! طراحی قسمت عقب هایما ۸S شباهت بسیاری به نمای عقب ام جی GS دارد که یک کراس‌اوور اسپرت چینی – انگلیسی محسوب می‌شود. گویا هایما با استفاده از این سبک طراحی قصد دارد تا حس و حال اسپرت هایما ۸S را به بیننده انتقال دهد.

البته در بخش عقب خودرو تغییرات زیادی اعمال نشده است و طراحی قسمت عقب هایما ۸S شباهت بسیاری به نمای عقب ام جی GS دارد که یک کراس‌اوور اسپرت چینی – انگلیسی است تا حس و حال اسپرت را انتقال دهد.

اکنون نوبت پیشرانه خودرو است که یکی از وجه‌های تمایز هایما ۸S با اکثر کراس‌اوورهای چینی بازار ایران است که اندکی بزرگ تر و ۱.۶ لیتر حجم دارد.
این پیشرانه با استفاده از تنفس مصنوعی توربوشارژر می‌تواند حداکثر ۱۹۳ اسب‌بخار قدرت و ۲۹۳ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند که ارقام قابل قبولی برای این نوع از پیشرانه هستند. خوشبختانه گیربکس انتخاب شده برای هایما ۸S نیز از نوع شش سرعته اتوماتیک است که نسبت به گیربکس‌های دوکلاچه یا CVT عملکرد بهتری را در بلندمدت خواهد داشت.

هایما 8S شرکت ایران خودرو رونمایی شد هایما 8S شرکت ایران خودرو رونمایی شد هایما 8S شرکت ایران خودرو رونمایی شد هایما 8S شرکت ایران خودرو رونمایی شد هایما 8S شرکت ایران خودرو رونمایی شد
تاریخ انتشار 27/اردیبهشت/1401