زمان قرعه کشی خودرو ها در سامانه ی یک پارچه

بعدر از پشت سر گذاشتن مشکلات زیادی توسط کاربران مهلت ثبت نام دوره ی اول سامانه ی یکپارچه خودرو صبح روز گذشته به پایان رسید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

با وجود اینکه مشکلاتی که ممکن بود بر سر راه متقاضیان خودرو برای ثبت نام در سایت بوجود بیاید و از قبل توسط کارشناسان اعلام شده بود ثبت نام این دوره صبح روز گذشته به پایان رسید و زمان اعلام شده برای قرعه کشی دوشنبه 9 خرداد ساعت 10 صبح میباشد.

طبق گفته ی مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صنعت،معدن و تجارت 4میلیون نفر در سامانه ثبت نام کرده اند.

عبدالله توکلی لاهیجانی گفت: نخستین سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با هدف شفاف سازی فرآیند تخصیص خودرو به متقاضیان با نظارت سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از ساعت نه صبح سه شنبه 27 اردیبشهت، فعالیت خود را آغاز نمود که در مهلت یک هفته‌ای تعیین شده، تا ساعت نه صبح روز سه شنبه سوم خرداد، 4 میلیون نفر، اطلاعات ثبت نامی خود را در این سامانه تکمیل نمودند.

وی افزود: اردیبهشت امسال با توجه به افزایش 155 درصدی تولید خودروی کامل در خودروسازان بزرگ کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 38 نوع خودروی مختلف از پنج خودروساز کشور در این دوره ارائه شد که پس از تایید اطلاعات مندرج، قرعه کشی خودرو در این مرحله در روز دوشنبه نهم خرداد انجام خواهد شد.

همچنین ادامه داد: با توجه به پایدار شدن روند تولید خودروی کامل در خودروسازان داخلی و کاهش شصت درصدی آمار خودرو‌های ناقض در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، همچنین ایجاد شفافیت در عرضه خودرو به بازار، روند تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه فروش تداوم پیدا خواهد یافت.

بر طبق گفته های آقای لاهیجانی:اجرای عملیات فروش توسط خودروسازان انجام می‌شود و سازمان حمایت نظارت بر حسن انجام تعهدات خودروساز در خودرو‌های تخصیص یافته را به عهده خواهد داشت.

تاریخ انتشار 04/خرداد/1401