عرضه خودرو در بورس کالا متوقف شد

شورای رقابت تاکید کرد که عرضه خودرو در بورس کالا باید متوقف شود اعلام کرد مصوبه این شورا مبنی بر عرضه خودرو در سامانه یکپارچه الزامی است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
عرضه خودرو در بورس کالا متوقف شد

شورای رقابت با تاکید بر این که عرضه خودرو در بورس کالا باید متوقف شود اعلام کرد مصوبه این شورا مبنی براین بود که  عرضه خودرو در سامانه یکپارچه الزامی است و هر گونه اقدام بر خلاف این دستورالعمل، تخلف محسوب می‌شود.
در این اطلاعیه ذکر شده :

شورای رقابت بر اساس تکلیف خود که در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساس تصریح شده است، اقدام به تصویب دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری در جلسه 543 مورخ 1401/11/11 نمود که بر اساس ماده (2) این دستورالعمل، بازار خودروی سواری انحصاری تشخیص داده شد و بر اساس بند 5 ماده (5)، عرضه خودرو را از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو پیش بینی کرده اند. با توجه به الزامی بودن اجرای مصوبه مذکور شورای رقابت، هر گونه اقدام بر خلاف این دستورالعمل، تخلف محسوب می‌شود. با در نظر گرفتن اینکه در شرایط کنونی ثبات نسبی در این بازار برقرار شده است، هرگونه اقدام مغایر با دستورالعمل مصوب این شورا رقابت ، منجر به اخلال در بازار و تشویش افکار عمومی خواهد شد. لذا با توجه به اطلاعیه عرضه اخیر برخی از محصولات خودرویی در بورس کالا رویه مذکور بایستی متوقف گردد.

در صورتی که 29 خرداد ماه قرار بود 600 دستگاه دیگنیتی پرستیژ سفید رنگ از سوی بهمن موتور در تالار خودروی بورس کالا عرضه شود. در روند عرضه این خودرو میزان پیش پرداخت ثبت سفارش خرید، 100 درصد قیمت پایه اعلام شده است.

بهمن موتور قیمت پایه دیگنیتی پرستیژ را یک میلیارد و 296 میلیون تومان اعلام کرده است و موعد تحویل این خودرو را نیز 12 شهریورماه 1402اعلام کرده است.

تاریخ انتشار 24/خرداد/1402