عرضه کراس‌اوور K۱۲۵ ایران خودرو در زمستان 1402

معاون ایران خودرو از عرضه کراس اوور 125k به صورت انبوه در زمستان امسال خبر داد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
عرضه کراس‌اوور K۱۲۵ ایران خودرو در زمستان 1402

معاون ایران‌خودرو از عرضه محصول پروژه کراس‌اوور K۱۲۵ در زمستان 1402 خبر داد و تاکید کرد که این خودرو علاوه بر اینکه مجهز به امکانات و آپشن‌های روز است، تمامی استانداردهای ۸۵گانه را هم پاس می‌کند.

، اسفندماه سال ۱۳۹۸ بودکه برای اولین موضوع کراس‌اوور k۱۲۵  توسط مدیرعامل وقت ایران‌خودرو (فرشاد مقیمی) مطرح شد. طبق برنامه‌ریزی‌های در نظر گرفته در آن زمان، قرار بود کراس اوور K۱۲۵ از بهمن سال ۱۳۹۹ عرضه شود؛ پس از آن در تیرماه سال ۱۳۹۹، اعلام شد که پروژه K۱۲۵ با عمق داخلی‌سازی ۹۰ درصد تا پایان سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفته است.

موتور کراس اوور 125 k  : نسل جدید EF۷ پلاس توربوشارژ و دارای گیربکس‌ شش سرعته داخلی‌سازی شده و انتقال قدرت دستی و اتوماتیک خواهد بود. پلتفرم محصول کراس‌اوور ایران‌خودرو همان پلتفرم خودروی تارا میباشد که از منظر ابعاد و مشخصات کاملا تغییر پیدا کرده است  .
شهریور ماه سال ۱۴۰۰، وی (مدیر طراحی پروژه خودروی کراس‌اوور ایران‌خودرو) با بیان اینکه این پس از بررسی بر روی پلتفرم‌های موجود، پلتفرم خودروی تارا به عنوان پلتفرم پایه برای توسعه خودروی CUV انتخاب شده، اظهار کرد: در حال حاضر مرحله تعریف و هدف‌گذاری این پروژه انجام شده و در مرحله طراحی قرار دارد و در ادامه وارد مراحل صحه گذاری و صنعتی‌سازی خواهد شد و به زودی نمونه اولیه خودروی K۱۲۵  پایان 1401 رونمایی خواهد شد.

این وعده عرضه‌ و تولید انبوه‌ها، در زمان‌های مذکور انجام نشد تا در نهایت مدیرعامل سابق ایران‌خودرو (مهدی خطیبی)، آبان ماه 1401 در حاشیه یک مراسم اعلام کرد: در اردیبهشت و حداکثر خرداد ماه ۱۴۰۲ تولید خودروی کراس K۱۲۵ که تولید صنعتی آن آغاز شده و اکنون در مرحله تست تصادف است، آغاز خواهد شد؛ اما در نهایت وعده عرضه محصول این پروژه به زمستان سال 1402 عملی شد.

کراس‌اوور K۱۲۵ دارای استانداردهای ۸۵گانه

کارگاه آشنایی با آپشن‌ها و فیچرهای روز دنیا برای خودرو با حضور اعضای دفتر تحقیقات پلیس راهور تهران بزرگ و روسای تصادفات مناطق، در مرکز تحقیقات ایران‌خودرو برگزار شد.

در این کارگاه، مهدی رادمنش- معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصولات ایران‌خودرو- ضمن تاکید بر اینکه محصول پروژه کراس اوور K۱۲۵ به امکانات و آپشن‌های روز دنیا مجهز خواهد بود و تمامی استانداردهای ۸۵‌گانه را داراست،

وی افزود:

امکاناتی همچون سیستم کنترل پایداری الکترونیکی خودرو، دستیاری حرکت در سربالایی و سرپایینی و کیسه هوای جانبی و پرده‌ای، سامانه کنترل کشش، سیستم پایش فشار باد تایر و ایزوفیکس صندلی کودک از جمله این تجهیزات جدید و به روز به شمار می‌رود. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، از مردادماه امسال تمامی محصولات ایران‌خودرو قابلیت تجهیز به امکانات ESC، سنسور نشانگر باد تایر و GSI خواهند داشت. همچنین امکان حفاظت از عابر پیاده نیز بر روی تمامی محصولات اجرا خواهد شد.

 

تاریخ انتشار 11/تیر/1402