خرید ماشین دست دو

برای خرید ماشین های دست دو باید ابتدا به کارشناسی خودرو بپردازید زیرا خودرو هرچه کارکرد بالاتر و سال ساخت بیشتری داشته باشد موارد خرابی و حساسیت برای بررسی سلامت خودرو نیز بیشتر خواهد بود. در ادامه این مقاله به خرید ماشین دست دو می پردازیم .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
خرید ماشین دست دو

چرا بررسی کارکرد خودرو مهم است ؟

پیش از خرید ماشین دست دو باید دانست که خودروهای با میزان کارکرد بالاتر اغلب برای مصارفی غیر از مصرف شخصی استفاده خواهند شد که البته خرید خودرو در محل این‌ چنینی به شما توصیه نمی ‌شود .
از طریق میزان خوردگی دیسک چرخ‌ ها ، باز و بسته شدن پیچ‌ های برخی از قطعات موتور خودرو ، چرم صندلی ، روکش فرمان ، دسته دنده و… تا حدودی می توان مقدار کارکرد خودرو را حدس زد و آن را بررسی کرد .
اگر یک خودرو که ظاهری سالم و تمیز دارد کم تر از ۱۰۰۰ کیلومتر کار کرده باشد قیمت آن ۴ درصد کاهش پیدا می کند و اگر کارکرد آن بالای ۱۰۰۰ کیلومتر باشد ۸ درصد افت قیمت پیدا خواهد کرد .
گاهی اوقات معایبی که موجب کاهش قیمت خودرو می ‌شوند پیش از فروش با مبالغی پایین قابل حل می باشند . برخی از معایب جزئی فنی ، یا خط و خش ‌های سطحی بر روی بدنه خودروی کارکرده قابل حل می باشد .

سایت خرید و فروش خودرو

در روز هایی که خرید و فروش خودرو به صورت آنلاین نیز گسترش پیدا کرده است ، سایت های مختلفی به جهت جمع آوری یک بانک اطلاعاتی از تمام خودروهای آماده فروش پرداخته اند. این پلتفرم ها فروشندگان خودرو را به خریداران به سادگی متصل کرده است. یکی از مزایای کمک گرفتن از این سایت ها پیدا کردن فروشندگان بدون واسطه است. اما فراموش نکنید که در زمان خرید خودرو دست دو احتمال خرابی و دستکاری ماشین وجود دارد به همین جهت خرید خودرو را باید با کمک کارشناس متخصص و با گرفتن مشاوره از این افراد معامله نمایید.
خودرو کارکرده باید از هر نظر مورد تایید باشد. برای مثال در قسمت بدنه و شاسی ضربه ای نخورده باشد و در گذشته تصادفی اتفاق نیافتاده باشد. بررسی سقف و کامپوت هم در زمان خرید فراموش نکنید. البته پیش از هر اقدامی قسمتهای فنی را نیز مورد کارشناسی قرار دهید

خرید خودرو دست دوم

کارشناسی خودرو دست دوم به چه صورت می باشد ؟

برای خرید ماشین دست دو باید حتما از یک کارشناس ماهر استفاده کنید . قبل از خرید ماشین دست دو از عملکرد فنی خودرو باید اطمینان حاصل کنید .
علائمی که باید به وقت بررسی عملکرد فنی خودرو مورد توجه قرار دهید و ان را بررسی کنید عبارتند از : موتور ، سیستم ترمز و فرمان پذیری خودرو .
این نکات حتما زیر نظر کارشناسان مربوطه بررسی و تست خواهد شد ، اگر در خودرو عملکرد ناهماهنگی وجود داشت ، ضعف در سیستم ترمزها نیز وجود خواهد داشت .
هنگام خرید ماشین دست دو چون زیاد از پیشینه سلامت فنی خودرو اطلاعاتی در دست نداریم باید در مورد آن توجه داشته باشید . به طور کلی در بخش فنی دو مرحله مقابل خریداران می باشد که باید حتما ان را انجام دهند .

خرید خودرو های دست دوم

برای خرید ماشین دست دو باید حتما اول ماشین را تست کنید و بعد از کارشناس خودرو راهنمایی و کمک بگیرید . شما در خرید ماشین دست دو باید به لاستیک های خودرو هم توجه کنید .
لاستیک های کهنه برای سرنشینان بسیار خطر آفرین می باشند . عوامل زیادی در خرابی های خودرو تاثیرگذار می باشند که از میان آن ها می توان به حرارت ، نحوه نگه داری در انبار و شرایط استفاده از آن که به‌‌ شدت در کاهش عمر لاستیک تاثیر دارد ، اشاره کرد .
از مهم ترین نکات خرید ماشین کار کرده بررسی قیمت خودرو می باشد . خودروهای تمیز با قیمت پایین تر از قیمت معمول بازار ، همیشه شک برانگیز هستند .
اگر شرایط اولیه خودرو برای شما مناسب و مطابق خواسته های شما بود ، از مالک خودرو بخواهید مدارک شناسایی خودرو را در اختیار شما بگذارد تا آن ها را کنترل کنید که بعد ها به مشکلی بر نخورید .
خلافی خودر به معنای میزان جریمه‌ های ناشی از تخلفاتی می باشد که یک خودرو با پلاک مشخص مرتکب شده است و در سامانه پلیس راهور ناجا به ثبت رسیده است .

خرید و فروش خودرو

هزینه های انتقال مالکیت خودرو

هنگام نقل و انتقال خودرو ، یکی از هزینه‌ هایی که باید پرداخت کنید تا تعویض پلاک انجام شود ، پرداخت خلافی خودرو می باشد . خلافی خو‌درو باید توسط فروشنده خودرو پیش از شروع معامله یا انتقال حواله خودرو ، پس از تنظیم مبایعه نامه خودرو و یا نهایتا در مراکز تعویض پلاک خودرو انجام شود .
در محضر سند قطعی نوشته می ‌شود و مابقی پول ماشین را منهای بیعانه‌ ی اولیه به فروشنده می‌ دهید . بعد از این تقریبا کار تمام شده است و مالک همه‌ ی مدارک را به محضردار می ‌دهد .

معرفی مجموعه اتولایف

آخرین و مهم‌ ترین قدم در خرید ماشین دست دو را می ‌توان تعیین ارزش واقعی آن دانست . برآورد قیمت برای خرید خودرو کار کرده کاری دشوار می باشد . خوشبختانه امروزه سایت‌ هایی تخصصی جهت انجام این کار وجود دارند که توصیه می ‌کنیم حتما از آن‌ ها استفاده کنید .
شما برای خرید ماشین دست دو می توانید به مجموعه اتولایف مراجعه نمائید و با کمک این تیم خودروی مورد نظر خود را خریداری نمائید .