خرید ماشین

این روزها خرید خودرو کار بسیار سخت و دشواری شده است و در خیلی مواقع سبب بروز ضرر و زیان به طرفین معامله می شود. برای رهایی از این مشکلات تیم ما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد تا خرید با آرامش و راحتی را تجربه کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

شما برای خرید ماشین باید به یک سری نکات مهم باید دقت کنید تا دچار مشکل نشوید . در ادامه این مقاله به خرید ماشین می پردازیم .

حتما خودروی مورد نظر را کارشناسی کنید

برای خرید ماشین باید حتما آن را مورد کارشناسی قرار بدهید . زیرا کارشناسی خودرو باعث می شود تا شما با ایرادات و نواقص حودرو آشنا شوید .
کارشناسی خودرو موجب می شود تا شما از مشکلات بعدی و یا خسارت های زیان بار جلوگیری کنید . فروشندگان معمولا به فکر فروش خودرو هستند و صداقت کم در حرف هایشان دیده می شود .

کار کرد خودرو را مورد بررسی دقیق قرار دهید

برخی از خودروها با وجود کیفیتی که دارند ، انتظار فروش بالاتری دارند ، به این معنی که خیلی دیرتر از سایر خودروها به فروش می ‌رسند . اما برعکس ، خودروهایی هم وجود دارند که اتفاقا بازار بسیار خوبی دارند و سریع فروش می ‌روند .
میزان کارکرد خودرو دست دوم را حتما توسط کارشناس در یک تعمیرگاه توسط دستگاه دیاگ بسنجید زیراکه دستکاری کیلومتر در خرید ماشین بسیار اتفاق می افتد .
به این نکته توجه داشته باشید که میزان کارکرد معیارمناسبی برای سلامت خودرونیست ، زیرا پیش می آید خودرویی با کارکرد 200 هزار کیلومتر کارکرد به مراتب بسیار سالم تر از مدل های مشابه با کارکرد کم تر باشد .

عوامل تاثیر گذار در قیمت خودرو چیست ؟

یکی از عواملی تاثیر‌گذار بر روی قیمت خرید ماشین ، وضعیت رنگ بدنه است ، به عبارتی رنگ شدگی قطعات خودرو در هنگام صافکاری و ترمیم ، بر روی قیمت اتومبیل تاثیر‌گذار است و ارزش آن را پایین می‌ آورد .
معامله خودروی کارکرده یک جاده دو طرفه می باشد . اگر چه تا پیش از آن فروش خودرو یک هنر محسوب می ‌شد ، اکنون خرید خودرو هم ظرافت خاصی می ‌طلبد .
از آن جایی که قطعات آسیب دیده در تصادفات سنگین ، هیچ گاه مانند روز اول نمی‌ شوند ، باید تمام قطعات توسط کارشناس رنگ خودرو بررسی شود تا سلامت آن‌ها تایید شود . از مهم‌ ترین قطعاتی که کارشناسان اتولایف بررسی می ‌کنند ، ستون و سقف خودرو می باشد .

سلامت فنی خودرو در چه حد می باشد ؟

یکی از مهم ترین مسائل در خرید ماشین ، بررسی فنی آن می باشد . هیچ ‌کس نمی ‌خواهد ماشینی خریداری کند که ظاهری خوب داشته باشد ولی مجبور باشد در بازه‌های زمانی کوتاه‌ مدت به تعمیرکار مراجعه کند .
ایمنی اولین و مهم ترین مسئله ‌ای است که از یک خودرو انتظار داریم پس سلامت فنی خودرو بسیار مهم می باشد . بسیاری از ماشین ‌های کارکرده که خرید و فروش می ‌شوند به لحاظ فنی مشکل دارند .

خرید ماشین

برای خرید ماشین کار کرده حتماً حواستان به ترمزها باشد . به یاد داشته باشید که ترمز دستی نباید زیاد خلاصی داشته باشد . به صدای ترمزها هم دقت کنید .
اگر در هنگام ترمز گرفتن صدایی مانند درگیری دو فلز شنیدید ، احتمالاً لنت ترمز تمام شده و نیاز به تعویض دارد . اگر هم موقع ترمز کردن فرمان دچار لرزش شد ، می‌ تواند ایراد مربوط به دیسک ترمز باشد .
هیچ وقت خودرویی که دارای ایرادات اساسی در بدنه و سیستم های فنی است را به امید تعمیر خریداری نکنید . این یک اشتباه محض است .
این مورد معمولا در خصوص خودروهایی که عمر آن ها در محدوده خاکستری و سیاه نمودار می باشد بسیار دیده شده است . موارد متعددی وجود دارد که هنگام خرید خودرو کار کرده باید به آن ها توجه کنید .
اگر خودتان در مورد خودرو چیزی نمی ‌دانید بهتر است با یک فرد حرفه ‌ای در این زمینه مشورت کنید یا یک کارشناس را همراه خود برای بازدید خودرو ببرید .
در بسیاری از مواقع قادر به تشخیص بسیاری از موارد نیستند ، بنابراین بهتر است برای خرید ماشین کار کرده و یا دست دوم یک کارشناس مراجعه کنید ، خرید خودروی کارشناسی شده از یک نمایشگاه معتبر ، مطمئن‌ ترین راه برای خرید خودروی دست دوم می باشد .
شما برای خرید ماشین و یا خودرو کار کرده می توانید به مجموعه معتبر اتولایف مراجعه نمائید و از مشاوران مجرب این کادر کمک و راهنمایی بگیرید .

 

تاریخ انتشار 26/دی/1400