خرید ماشین کارکرده

همیشه دلالان برای خرید ماشین کار کرده قیمت بسیار پایین تر از بازار و خریدار واقعی را اعلام می کنند ، اما شرکت اتولایف با قیمت منصفانه اقدام به خرید ماشین کار کرده می کند .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

معمولا بهترین زمان برای خرید خودرو دست دوم و کارکرده بعد از تعطیلات عید نوروز است. رد ادامه این مقاله به خرید ماشین کار کرده می پردازیم.

اگر به دنبال خرید خودرو هستید می توانید از اتولایف کمک بگیرید تا خودرو های سالم از نظر فنی و بدنه خریداری کنید .

مزایا خودرو دست دوم

خودرو های کارکرده ، هزینه بیمه کم تری دارند. این خودرو ها اصطلاحاً افت قیمت از مرحله دست اول به بعد را طی کرده اند و لذا اگر بخواهید این خودرو ها را مجدداً بفروشید ، کم تر متضرر می شوید.

شما در خرید ماشین کار کرده قدرت انتخاب و چانه زنی بیش تری خواهید داشت. به عنوان مثال ، این اتفاق بیش تر زمانی می افتد که شما مستقیما از مالک اقدام به خرید کنید.

معایب خودرو دست دوم

اولین و مهم ترین نکته منفی در خصوص خرید ماشین کار کرده این است که به قول اهالی بازار، این خودرو ها دارای یک تاریخچه پنهان هستند.

یعنی شما نمی دانید که این خودرو چگونه نگه داری و تعمیر شده است.  با پیشرفت وضعیت کارشناسی خودرو ها ، می توان تا حد زیادی از صحت و سلامت این خودرو ها اطمینان حاصل کرد.

در خرید ماشین کار کرده ، احتمالاً مدت گارانتی به اتمام رسیده است. نکته آخر این است که محدودیت زمانی تامین قطعات یدکی خودرو به خصوص از سوی خودروسازان داخلی است.

بر اساس اصلاحیه قانون حقوق مصرف کنندگان خودرو، هم اینک خودروسازان داخلی تنها تا 10 سال پس از تولید آخرین شماره یک خودرو، ملزم به ارائه قطعات یدکی آن ها هستند.

بررسی خودرو کار کرده

اول از همه شاسی ‌های خودرو را بررسی کنید. شاسی خراب یکی از بزرگترین ضعف‌ های خودرو بوده که ضرر زیادی در آینده برای راننده به همراه خواهد داشت.

قسمت سقف و ستون‌‌های خودرو را چک کنید که خودرو تصادف و ضربه شدید نداشته باشد. معمولا اگر سقف خودرو آفتاب‌ سوختگی (از بین رفتن رنگ خودرو بخاطر تابش مستقیم نور خورشید) داشته باشد یعنی فابریک کارخانه بوده و تعویض نشده است.

اگر خودرویی از قسمت زیر پوسیدگی داشته باشد ، هنگام بارش باران آب به داخلش نفوذ کرده که باعث ایجاد مشکلات مختلف و اذیت شدن سرنشینانش می ‌شود.

خرید ماشین کار کرده در محل

هرچند برخی کارشناسان اعتقاد دارند قبل از هرکاری باید مدارک خودرو را به طور کامل بررسی کرد ، اما بد نیست بدانید ممکن است این کار صرفا باعث از دست دادن زمان برای شما شود.

بنابراین اگر شرایط اولیه خودرو برای شما مناسب و مطابق خواسته های شما بود ، از مالک خودرو بخواهید مدارک شناسایی خودرو را در اختیار شما بگذارد تا آن ها را کنترل کنید.

معایب خرید خودرو از دلالان

اگر برای پیدا کردن خودروی مورد نظر خود به پارکینگ‌ های خرید و فروش مراجعه کردید و و در هنگام مذاکره بر سر خودرویی که پسندید ، متوجه شدید شخصی به جمع شما اضافه شده و قیمتی بالاتر از قیمت پیشنهادی شما پیشنهاد می‌ دهد ، از آن معامله صرف‌ نظر کنید.

چرا که احتمالا آن شخص از آشنایان فروشنده بوده و قصد بازار گرمی دارد تا شما را تحریک کند که به قیمت بالاتری خودرو را خریداری کنید.

این افراد معمولاً دلالان خودرو هستند که به صورت گروه‌ های چند نفری خریدار را احاطه کرده و سعی در جلب ‌نظر وی دارند تا ماشین مورد نظر فروخته شود.

زمان مناسب برای خرید ماشین دست دوم

زمانی که خودروهای صفر وارد بازار می ‌شوند می‌تواند زمان خوب دیگری برای خرید خودرو کارکرده باشد. در این زمان مردمی که قصد خرید خودرو صفر دارند ، تصمیم به فروش خودرو قبلی خود می ‌گیرند. با این حساب شما می ‌توانید با یک قیمت مناسب خرید ماشین کار کرده خود را قطعی کنید.

پس از مشخص شدن نقاط مثبت و منفی خودرویی که می خواهید بخرید ، نوبت به تعیین قیمت نهایی می رسد. اگر خبره بازار باشید ، می توانید این نرخ را تخمین بزنید و گرنه می بایست با مراجعه به یکی دو بنگاه معاملات خودرو و ارائه نتایج کارشناسی ، محدوده قیمتی خودروی خود را جویا شوید.

به طور کلی ، بازار خرید و فروش اتومبیل های دست دوم با توجه به سودآور ی اش همواره مورد توجه بسیاری قرار گرفته و گروه کثیری را چه در صف خریداران و چه در قالب فروشندگان به خود مشغول کرده است.

معرفی  مجموعه اتولایف

شما می توانید برای خرید ماشین کار کرده به مجموعه و سایت اتولایف مراجعه نموده و با کمک کارشناسان این تیم خودروی مورد نظر خود را خریداری نمائید. در این مجموعه کارشناسان خرید و فروش خودرو به بررسی و مقایسه خودروهای مورد نظر شما می کنند و گزینه قابل قبولی را به شما ارائه می دهند. همچنین شما با اعلام بودجه مورد نظر خود و توضیح درباره آپشن هایی که می خواهید خودروی آینده شما داشته باشد ، می توانید امر خرید خودرو کارکرده را به کارشناس فروش اتولایف سپرده و مطمئن باشید هیچ خطایی در این مسیر پیش نخواهد آمد.

برای آشنایی بیشتر با مجموعه اتولایف و کارشناسان این مرکز می توان به آشنایی کامل به مراحل خرید و فروش خودرو ، مسلط به بازار و قیمت گذاری دقیق برای خودرو ، تشخیص کارکرد واقعی خودرو و بررسی ارزش گذاری آن بر اساس مشخصات فنی و ظاهری ماشین ، دارای قدرت تشخیص بالا در انتخاب فروشنده واقعی  و … اشاره نمود.