فروش ماشین کارکرده

فروش خودرو یکی از پر چالش ترین امور ماشین داری است ، اما شما میتوانید از طریق سایت اتولایف با اطمینان خاطر اقدام به فروش ماشین کارکرده خود کنید .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فروش ماشین کارکرده

یکی از دغدغه هایی که افراد زمان فروش خودروی کارکرده دارند این است که بتوانند خودروی خود را به مصرف کننده واقعی بفروشند . به این دلیل که دلالان خودرو ، به پایین‌تر آوردن عمدی قیمت خودرو و ارزان تر خریدن آن در قدم اول به فروشنده ضرر مالی می زنند . سود خودرو پس از خرید خودرو و فروختن آن با قیمت اصلی که قطعاً بالاتر از مبلغ خرید آنها است می‌ فروشند و در این بین فروشنده اول متضرر خواهد شد .

فروش خودرو با کمک کارشناس فروش متخصص

علاوه بر این از نظر سلامت عقد قرارداد حساسیت بیشتری زمان معامله کردن با دلالان وجود دارد. زمان فروش خودرو می توانید با کمک گرفتن از مشاوران متخصص فروش یک خریدار واقعی برای مصرف شخصی خود قصد خرید خودروی شما را دارد را پیدا کنید . این کارشناس فروش به صورت کاملا اختصاصی وظیفه پاسخگویی منظم و مداوم را به تمام تماس های خریداران را دارد . این روند را تا جایی ادامه می دهد که برای فروش خودرو کارکرده شما یک مصرف کننده واقعی پیدا کند و شما با آسودگی خاطر باقی مراحل فروش را باز هم با کمک وی پیش ببرید .

مهم‌ ترین کاری که قبل از زدن آگهی فروش ماشین دست دوم خود باید انجام دهید ، قیمت ‌گذاری مناسب می باشد. در ادامه این مقاله به فروش ماشین کار کرده می پردازیم .

نکات فنی خودرو کار کرده

خرید خودروهای کارکرده دارای مزایای فراوانی می باشد و از مهم‌ ترین آن کاهش هزینه پرداختی می باشد. این نوع از خرید می ‌تواند خطرات خاص خود را نیز به همراه داشته باشد .

داشتن یک خودروی ایمن و مناسب ، یکی از نیازهایی است که خانواده‌ های ایرانی با تلاش فراوان ، درصدد پاسخگویی به آن هستند و با توجه به آن‌ که بسیاری از اقشار جامعه تمکن مالی لازم جهت خرید خودروی صفر را ندارند ، خودروهای کارکرده و دست دوم را انتخاب می ‌کنند .

شما برای فروش ماشین کار کرده خود می توانید قطعات خودرو خود را چک و در صورت نیاز تعویض کنید. هیچکس نمی‌ خواهد ماشینی بخرد که نیاز به تعمیر فوری داشته باشد .

زدگی‌ های کوچک روی بدنه ، فرورفتگی‌ ها و خط و خش ‌های ریز جزء چیزهایی هستند که با هزینه کم شما می ‌توانید درست کنید. با برطرف کردن این موارد ، جلوی ایراد گرفتن و کم کردن قیمت از طرف خریدار خواهید شد .

بررسی کارکرد خودرو

در راهنمای فروش ماشین کارکرده از نظر کارشناسان خودرو، میزان متوسط پیمایش خودرو ، حدود 20 هزار کیلومتر در سال می باشد .

خودروهای با میزان کارکرد بالاتر اغلب برای مصارفی غیر از مصرف شخصی استفاده می ‌شوند که البته خرید خودروهای این‌ چنینی توصیه نمی ‌شود .

با توجه به مواردی هم چون میزان خوردگی دیسک چرخ‌ ها ، باز و بسته شدن پیچ‌ های برخی از قطعات موتور خودرو ، چرم صندلی ، روکش فرمان ، دسته دنده و… تا حدودی می‌ت وان مقدار کارکرد خودرو را حدس زد .

اگر یک خودرو که ظاهری سالم و تمیز دارد کم تر از ۱۰۰۰ کیلومتر کار کرده باشد قیمت آن ۴ درصد کاهش می ‌یابد و اگر کارکرد آن بالای ۱۰۰۰ کیلومتر باشد ۸ درصد افت قیمت خواهد داشت.

گاهی معایبی که موجب کاهش قیمت خودرو می ‌شوند پیش از فروش با مبالغی پایین قابل حل می باشند. مانند برخی از معایب جزئی فنی ، یا خط و خش ‌های سطحی بر روی بدنه خودروی کارکرده. فروشندگانی که بدون واسطه اقدام به فروش خودرو می‌کنند بعضا توجهی به این مسئله ندارند و روی قیمت فروش خودرو ضرر متحمل می‌ شوند .

فروش ماشین کارکرد در تهران

حقیقت این است که برخی از خودروها علی ‌رغم کیفیتی که دارند ، انتظار فروش بالاتری در انتظار آن ها است ، به این معنی که خیلی دیرتر از سایر خودروها به فروش می‌ رسند. اما برعکس ، خودروهایی هم وجود دارند که اتفاقا بازار بسیار خوبی دارند و سریع فروش می‌ روند .

شما باید به عنوان فروشنده خودرو ، حتما صادق باشید. باید همه ایرادها و آپشن‌ های اتومبیل خود را به صورت واضح بیان کنید و خود را جای خریدار بگذارید.

یکی دیگر از نکات مهم در فروش ماشین کارکرده اقساطی یا نقدی بودن ان را می ‌توان خوش‌ معامله‌ بودش دانست. برخی از خودروها ، با وجود برخورداری از کیفیت ساخت بالا ، از انتظار فروش بالایی رنج می‌ برند.

مهم ‌ترین نکته حقوقی در فروش ماشین کارکرده را باید کامل ‌بودن مدراک آن بدانیم. این مدارک شامل کارت خودرو ، اصل سند خودرو، برگ معاینه فنی معتبر، پرداخت کامل عوارض شهرداری و بیمه خودرو می ‌شوند. باید توجه داشته باشید که ماشین حتما به نام طرف مقابلتان باشد. تا دچار مشکلات قانونی نشوید.

مرحله نهایی خرید و فروش خودرو

آخرین و مهم‌ ترین قدم در خرید ماشین کارکرده را می ‌توان تعیین ارزش واقعی آن دانست. برآورد قیمت برای فروش ماشین کارکرده کاری دشوار است. خوشبختانه امروزه سایت‌ هایی تخصصی جهت انجام این کار وجود دارند که توصیه می ‌کنیم حتما از آن‌ ها استفاده کنید.

یکی از این سایت های معتبر سایت اتولایف می باشد که به شما در فروش ماشین کارکرده می تواند کمک شایانی کند تا به راحتی خودروی خود را به فروش برسانید.

اگر تصمیم به خرید خودرو یا فروش خودرو دارید،  ولی از قیمت منصفانه خودروی مورد معامله خود اطلاع ندارید و احتیاج به یک کارشناس ماهر در این زمینه نیاز دارید ، کارشناس رسمی قیمت گذاری اتولایف می ‌تواند در این امر شما را یاری کند.